27. března 2007

Ministerstvo vnitra už rozeslalo přes polovinu nových lustračních osvědčení pro téměř tisícovku vysoce postavených policistů, jejichž minulost se prověřuje. ČTK to řekl Radek Holý z tiskového odboru ministerstva. Česká televize bez dalších podrobností uvedla, že bezpečnostní odbor ministerstva odeslal už dvě pozitivní lustrační osvědčení "policistům na důležitých postech". Kontrolu osvědčení vydaných policistům a civilním zaměstnancům v důležitých funkcích nařídil v únoru 2007 ministr vnitra Ivan Langer.