www.svazky.cz

Křišťálová Lupa

Tyto stránky byli v soutěži Křišťálová Lupa nominovány odbornou porotou mezi 10 nejvýznamnějších českých internetových stránek v kategorii projekt roku (inovativní, originální, odvážný či jinak výjimečný projekt)

Národní knihovna

Stránky jsou zařazeny do projektu Národní knihovny – digitální archiv českých webových stránek

WebArchiv - archiv českého webu

Kontakt

Obsah této stránky připravil kolektiv nadšenců, kterým není lhostejné fungování státních institucí v naší zemi a vadí jim, že i dvacet let od změny režimu v ČR se stát nehodlá řádně vypořádat s bílými místy naší novodobé historie.

Aktivity koordinuje
Stanislav Penc

Prohlášení k současné situaci koordinátora obsahu stránek.

Elektronické databáze

Další žádost o informační systémy vzniklé činností StB

Dne 20.listopadu 2009 jsme znovu požádali o informační systémy z činnosti StB, 27. listopadu nám bylo Archivem bezpečnostních složek doručeno sdělení, že naši žádost odkládají ad acta s odkazem na vyřízení naší žádosti z března 2009. Proti tomuto postupu jsme podali 4.ledna 2010 stížnost. Vše si můžete přečíst v galerii.

04.01.10 zobrazit galerie »

První žádost o databáze vzniklé z činnosti StB

Dne 10. března 2009 jsme zaslali první žádost o informace na Archiv bezpečnostních složek, který nám 25.března 2009 částečně vyhověl, ovšem na podstatné věci jsme odpověď nenašli a tak jsme se dne 9.dubna 2009 proti tomuto rozhodnutí odvolali a 6.května 2009 nám dorazilo rozhodnutí o odvolání Ústavu pro studium totalitních režimů, které naše odvolání zcela zamítá. Vše si můžete přečíst v galerii.

15.05.09 zobrazit galerie »